AGENTURA 
         ŠARÁDA
UMĚLCI

    
Karel Šíp
     J.A.Náhlovský
     Dagmar Zázvůrková
     Vítězslav Vávra

POŘADY

     Sanatorium
     Ať žije rokenrol
     Všechnopartička 
aktuálně o mně fotogalerie vydaná díla všechnopárty kontakt odkazy home


Muzikál  AŤ ŽIJE ROKENROL !

Hudba : Petr Janda
Libreto a texty písní : Karel Šíp
obsazení


Premiéra - 20.10.2010 v divadle Broadway   

Muzikál nás vrátí na přelom 50. a 60. let, kdy svět zachvátila horečka zvaná rokenrol, avšak do tehdejšího Československa si tato podmanivá muzika hledala cestu jen těžko. I tak si však u nás našla mnoho příznivců. Bigbítové skupiny vznikaly jak houby po dešti, i u nás při jejich koncertech zachvacovalo mladé publikum doslova šílenství. Jednou z prvních rokenrolových hvězd se stal i hlavní hrdina muzikálu Ronny (vlastním jménem Rudolf Konopásek). Líbí se mu tahle muzika a líbí se mu i Yvetta, mladá svazačka z jejich žižkovského činžáku. Její tatínek, stranický funkcionář Radimecký, orientuje svou dceru k Východu, Ronny bezmezně obdivuje všechno ze Západu. Tím si působí nekonečný řetěz problémů, jak s Yvettou, tak s rokenrolem. Zatímco mladá dívka, protože se do Ronnyho zamilovala,je postupem času jeho pohledu na svět stále přístupnější, s rokenrolem to jde ztěžka. Oficiální kultura v Československu preferovala českou dechovku a ruské častušky. Rokenrol byl dle názoru strany a vlády ideologickou hrozbou. Ronny však svůj boj za rokenrol nevzdává. A režim se s ním nemazlí. Tak se vcelku nevinně ocitne jednou na záchytce, pak je dokonce hospitalizován na psychiatrické klinice... Když se chce vyhnout vojně, před odvodovou komisí předstírá šílenství. Potýká se s naivní stupiditou mladých příslušníků SNB, na druhou stranu sklízí obdiv fanynek. 
Často propadá depresím, které které se snaží eliminovat alkoholem i drogami.Tím rmoutí svou maminku, žijí spolu sami a ona, zklamaná životem i láskou, si neví s Ronnym rady. Ten se časem ocitne v pasti, která ho přivede až do vězení.Z dnešního pohledu je tenhle boj o rokenrol úsměvný, avšak v mnohém podložen skutečnými zážitky jeho tehdejších českých průkopníků.

Autoři muzikálu Karel Šíp a Petr Janda jsou pamětníky těchto časů, Petr Janda se svým Olympicem byl dokonce v tomhle boji za bigbít v první linii.

Jejich příběh se bude dnešnímu mladému publiku zdát možná až groteskně neskutečný, ale nepochybně jim tato muzikálová komedie plasticky přiblíží dobu, kdy jejich dědové a babičky navlíkli pašované džínsy a vyrazili do klubu šílet při kytarovém běsnění svých idolů..

Přestože je tématem muzikálu rokenrol, samotných rokenrolových písní tu mnoho není. Písničky jsou stylově velice rozmanité a nabízejí pozoruhodnou škálu nálad, od Ronnyho fantasmagorického blouznění pod vlivem drogy, melancholické blues z pankrácké věznice až po milostné kňourání mladých policajtů v roztomilém valčíčku.

Muzikál "Ať žije rokenrol!" je nepochybně na české muzikálové scéně v mnoha směrech novátorský. 
Nevrací se do dávné historie romantických rytířů, nevychází z motivů již dříve napsaného románu či filmu. Tenhle příběh je zcela původní a autoři byli vedeni jedinou snahou : zpracovat své autentické vzpomínky do muzikálového tvaru a ve výsledku notně pošimrat bránice diváků.

Starší si zavzpomínají, mladí budou v údivu zírat. A všichni dohromady se budou zcela jistě skvěle bavit…OBSAZENÍ

Ronny - rokenrolový zpěvák
Tomáš Beroun
Tomáš Löbl
Jan Toužimský

Yvetta - mladá svazačka
Lucie Černíková
Zdenka Trvalcová
Lucie Vondráčková

Hynek Radimecký - stranický funkcionář, otec Yvetty
Andrej Hryc
Pavel Nečas

Jarmila Konopásková - maminka Ronnyho
Petra Černocká
Petra Janů
Hana Seidlová

Dr. Chvála - primář protialkoholní léčebny U Apolináře a mjr. Plch - vojenský lékař
Aleš Háma
Michal Slaný
Juraj Bernáth

Muzikantská Liduška
Brigita Cmuntová
Barbara Chybová
Kristýna Foltýnová
Michaela Mrázková

Evžen - Ronnyho manažer
Vilém Čok
Bohouš Josef

Policajti
Juraj Bernáth
Petr Kutheil
Petr Ryšavý
Petr Šudoma

Bareš - ředitel Kulturního střediska
Vladimír Marek
Martin Pošta

Soňa - Barešová sekretářka
Zuza Ďurdinová
Marta Jandová
Michaela Zemánková

Dámská company: 
Lenka Bílková, Gloria Fricová, Johana Hájková, Barbora Kolaříková, Denisa Procházková, Jana Sochůrková

Pánská company: 
Matěj Cichra, Mario Čermák, Martin Goga, Jiří Minařík, Štěpán Růžička, Ivan Svyatkin