AGENTURA 
         ŠARÁDA
UMĚLCI

    
Karel Šíp
     J.A.Náhlovský
     Dagmar Zázvůrková
     Vítězslav Vávra

POŘADY

     Sanatorium
     Ať žije rokenrol
     Všechnopartička 
aktuálně o mně fotogalerie vydaná díla všechnopárty kontakt odkazy home


STRUČNÝ ŽIVOTOPIS

Narodil se 1. června 1945 v Praze.
27.7.2007 se v Řecku podruhé oženil, z předchozího manželství má 30letého syna Karla a 29.11.2003 se mu narodil druhý syn Jan. Bydlí v Praze na Vinohradech. Rád jezdí na chalupu do severních Čech. Jeho největším koníčkem je tenis a fotbal. Je členem fotbalového týmu Amfora.

Období dospívání strávil v Ostravě, kde jeho tatínek působil jako herec. Tady se Karel Šíp také rozhodl věnovat se filmu a televizi. Absolvoval střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicích a stal se produkčním. Protože ho však lákala především tvůrčí práce, začal posléze spolupracovat s Československou televizí - od roku 1978 do roku 1987 uváděl s Jaroslavem Uhlířem televizní hitparádu s názvem Hitšaráda, poté i další pořady: Šaráda, Galasuperšou, Klip-klap. Současně působil také jako autor písňových textů - jeho prvním hitem se roku 1972 stala píseň
Šlapací kolo. Roku 1971 založil dokonce vlastní hudební skupinu Faraon s Jiřím Schelingerem. Dodnes napsal přes 200 písňových textů (pro Karla Gotta, Daniela Hůlku, Marcelu Holanovou, Hanu Zagorovou, Leonu Machálkovou aj.

Působil jako scénárista a moderátor televizního pořadu Paškál na Nově, kterému předcházely zábavné pořady jako Horoskopičiny, Skopičiny, Rozjezdy pro hvězdy, Tyjátr, silvestrovské pořady a začal jezdit s Josefem Náhlovským po vlastech českých i slovenských se zábavným pořadem
"
Všechnopartička"

Výběr z jeho scének a textů vyšel knižně jako
"Ententýky, dvě hmoždinky". Napsal knihu "Skopičiny mýho života", která vyšla v roce 2001. Vydal CD "Horoskopísníčky" - dvanáct písniček a každá je o jednom znamení zvěrokruhu. V prosinci roku 2004 má premiéru v Plzeňském divadle jeho první opereta. "Ferdinand", ke které složil hudbu Zdeněk Merta. Na jaře roku 2005 vychází na CD Paškál - duety s Jaroslavem Uhlířem. Momentálně  má na ČT 1 svůj vlastní pořad "Všechnopárty". V prosinci 2007 vychází kniha Všechnopárty. 21.10.2010 měl premiéru muzikál Ať žije rokenrol!, který napsal společně s Petrem Jandou. Získal od televizních diváků dvě ceny TýTý 2009. Jednu cenu TýTý 2010. V roce 2010 vyšla kniha Zásah Šípem a v roce 2012 kniha Bavič.